Moderní a nenáročná kůže

Již od pradávna se kůže nejrůznějších obratlovců využívala k výrobě oděvů, oděvních doplňků či obuvi. Tehdy se lidé obklopovali kůží, aby jim bylo teplo. Dnes se jedná hlavně o záležitost módy. Kožené doplňky jsou klasikou, která snad nikdy z módy nevyjde. Vyrábí se z kůže hadí či krokodýlí. V dnešní době se však žhavým hitem stává kůže rejnočí. Rejnok je pro mnohé záhadným mořským tvorem. Většinu života tráví na mořských dnech, a proto ho lidé neměli možnost po dlouhou dobu blíže prozkoumat. Zbarvení jejich kůže je velmi variabilní¨a zajímavé. Liší se to druh od druhu. Pohybujeme se v celém spektru od světlých barev až po ty tmavé. Specifická je hnědá, šedá a černá. Rejnočí kůže se také pyšní neobvyklou texturou. Tu tvoří stovky malých tvrdších korálků, což z ní dělá velmi luxusní zboží. K těmto úžasným korálkům navíc patří naprosto originální doplněk. Každý rejnok má na svém hřbetě jedinečný kosočtverec. Dokonce bychom ho mohli přirovnat k otiskům prstů člověka. Nenaleznete dva rejnoky, kteří by měli tento kosočtverec stejný.

Nyní několik slov ke kvalitě rejnočí kůže. Tato kůže je proslulá svou pevností. Je 25 krát pevnější než kůže hovězí a celkově má mnohem delší životnost než kůže ostatní. Navíc je odolná proti poškrábání, propálení a propíchnutí. S klidem bychom ji mohli označit za kůži nesmrtelnou. To věděli již v 16. století Japonci, kteří ji používali ke zdobení mečů samurajských bojovníků. Rejnočí kůže nevyžaduje ani zvláštní údržbu. Vše, co musíte udělat, aby doplňky z této kůže byly stále tak krásné, je otřít je navlhčeným bavlněným hadříkem. Docílíte tak vysokého lesku. Na současném trhu naleznete krásné peněženky, kabelky i opasky z rejnočí kůže. Jedná se o luxusní a vysoce kvalitní výrobky. Jsou vhodné pro běžné každodenní nošení i pro zvláštní příležitost. Svému nositeli vždy dodají neotřelý šmrnc.

Podprsenky jsou součástí dámského oděvu sloužící k zahalení, podpoře, zvýraznění nebo modelaci tvaru a velikosti prsů. Současné erotické prádlo zahrnuje pestrou škálu typů. Volné košilky s úzkými ramínky, nosí obvykle ženy.

Boty

Boty jsou párovou součástí obuvi, která slouží k ochraně chodidla při chůzi. Existuje mnoho druhů obuvi a bot, které dělíme dle jejího účelu, velikosti, historického období či pohlaví nositele. Světově známý český obuvník a velkovýrobce byl Tomáš Baťa. Známé obuvnické firmy specializující se na sportovní obuv jsou Adidas boty, Nike, Puma, Reebok atd.

Historie

Nejstarší dochované boty jsou staré 10 tisíc let. Američtí vědci z Washingtonské univerzity v St. Louis se ale domnívají, že člověk nechodil bos už před 40 tisíci lety. Žádné obutí z té doby se nezachovalo, ale důkazem jsou podle vědců kosterní ostatky tehdejších lidí. Nošení obuvi, ať už jakéhokoliv tvaru se projeví na kostech chodidla, které reagují na mechanický tlak. Profesor Erik Trinkaus na teorii o prvních botách přišel náhodou, když si totiž všiml, že palce na lidské noze se před desítkami tisíc let začaly nápadně rychle zmenšovat. První lidé měli velké silné kosti palců na nohou, to proto aby mohli nést těžké věci, lézt po stromě a také proto, že víc chodili. Větší byly i ostatní kosti na nohách a to platilo jak pro neandrtálce, tak pro prvního moderního člověka. Při procesu rychlé změny prstů na nohách však zůstávaly silné kosti, což znamená, že byl odstraněn tlak na chodidla, nikoliv však na nohu a jediné možné vysvětlení byly boty, vysvětluje profesor Erik Trinkaus. Boty tak před čtyřmi desítkami tisíc let změnily způsob lidské chůze a rozložení jeho váhy při chůzi.

Současnost

Obutí mění tvar lidské nohy i dnes, např. člověk, který chodí bos má širší chodidla a mezi palcem a ukazováčkem větší mezeru; naopak ženy, které tráví více času v botách na vysokých podpatcích, mívají menší svaly na lýtkách.

Dělení obuvi

Obuv se vyrábí různou technologií z mnoha materiálů odlišného provedení. Přesnější určení jednotlivých typů obuvi se provádí podle několika hledisek. Základním hlediskem je druh materiálu převládajícího na vrchových dílcích obuvi. Dalšími třídícími hledisky jsou účelovost, způsob výroby, výška, střih a velikost obuvi.

Dle historického období

* Barokní boty – nejčastěji vysoké kožené se zkosenou špičkou (tzv. mušketýrky), ale ne nutně např. dámské mohou být menší a do špičky.
* Gotické boty – bývají kožené s přehnaně velkou špičkou, která může být i stočena nahoru. Mohou být nízké, střední i vysoké.
* Renesanční boty – nejčastěji bývají s rozšířenou špičkou, jakoby „rozpláclou“ (tzv. volské tlamy).
* Vikingské boty – kožené boty viking, krbce nebo keltské boty.


Partnerské weby:


Nejlepší erotická seznamka flirtkontakt.cz seznámí i ty největší loosery. Luxusní vibrátory, které ocení každá i ta nejnáročnější slečna. Kvalitní povlečení za super ceny vám nabízí eshop Levné-ložní-povlečení.cz. Vyberte si ten správný vibrátor. Výběr z více než 500 vibrátorů skladem. Umělý penis či dildo je tím správným řešením do Vaší ložnice.
Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!

Inzerujte zde!

Máte zájem o reklamu? Kupte si textový odkaz na této pozici!